XXVII szkolny turniej „Super Klasa 2019”

25 marca 2019

Zgodnie z tradycją, w pierwszy dzień wiosny w MZS nr 5 w Gorlicach odbył się po raz XXVII szkolny turniej „Super Klasa 2019” dla uczniów klas siódmych, ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum.

Zwycięstwo odniosła  w tym roku 3a gimnazjum, przebrana za podróżników, pod opieką Moniki Dobek.

Nauczyciele znaleźli „złoty środek” na tzw. Dzień Wagarowicza – taka forma rozrywki nie tylko zatrzymuje młodzież w szkole, ale jest oczekiwana przez kolejne roczniki. Cieszy się też niesłabnącym powodzeniem wśród uczniów i pełną akceptacją ze strony nauczycieli i rodziców. Turniej ten wyzwala pozytywne emocje, integruje i angażuje zespoły oraz udowadnia, jak wspaniale może bawić się kulturalna młodzież.

Impreza ta ma już od lat swoją niezmienną formułę – jest sprawdzianem wiedzy i umiejętności zarówno w zakresie przedmiotów  nauczania, jak i innych dyscyplin.

Turniej współfinansuje Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w związku z czym jedna z potyczek miała pokazać przy użyciu alko-gogli jak alkohol wpływa na sposób widzenia.

Uczestnicy tegorocznego turnieju byli przebrani za czarodziejów(klasa 7a), pokerzystów (7b), kibiców (7c), cyrkowców (8a), gwiazdy kina (8b), podróżników ( 3A) i postacie z horrorów ( 3B).  Nagrodą były koszulki i dofinansowanie do wycieczki klasowej.Autor: tekst i foto: Miejski Zespół Szkół Nr 5, foto: G24