Super Klasa 2018!

22 marca 2018

Chociaż pogoda za oknem na to nie wskazuje, mimo prószącego śniegu uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach przywitali tradycyjnie 21 marca br. wiosnę podczas turnieju „Super Klasa 2018”.

Chociaż pogoda za oknem na to nie wskazuje, mimo prószącego śniegu uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach przywitali tradycyjnie 21 marca br. wiosnę podczas turnieju „Super Klasa 2018”.

Pierwszy turniej szkolny „Super Klasa” odbył się dwadzieścia sześć lat temu, w 1992 roku. Powstał jako szkolna impreza profilaktyczna  stanowiąca alternatywę dla rozprzestrzeniającej się mody świętowania w pierwszym dniu wiosny tzw. Dnia Wagarowicza. Powstał w trosce o bezpieczeństwo uczniów, ku zaspokojeniu zapotrzebowania na dzień wolny od zajęć lekcyjnych, w celu  uwolnienia siły tkwiącej w  zespole i udowodnienia sobie i innym własnej wartości.

W tym roku uczniowie MZS nr 5 podzieli się na 6 drużyn i rywalizowali w wielu konkurencjach – tych sportowych oraz wymagających naprawdę wytężonego wysilenia szarych komórek.

Mieli okazję zmierzyć się z zadaniami z chemii, j. polskiego, a także rzucać piłeczkami do niewielkiej szklanej kuli oraz zrobić marzannę dla przedszkolaków. Zabawa była naprawdę przednia.

Zmaganiom drużyn przyglądali się m.in. Burmistrz Rafał Kukla, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mariola Migdar, Radni Maria Ludwin oraz Augustyn Mróz oraz Kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn.

Od pierwszego turnieju „Super Klasa” do chwili obecnej międzyklasowe zmagania cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród młodzieży i pełną akceptacją ze strony rodziców i nauczycieli. Wyzwalają emocje, integrują zespoły, dopingują  i  angażują.

Turniej „Super Klasa” pomimo licznych prób naśladowania nie uległ żadnej konkurencji. Jest jedyna taką imprezą w naszym regionie. Organizacja turnieju angażuje wszystkich wychowawców, których podopieczni startują w rozgrywkach.

Uczniowie długie godziny spędzają na przygotowaniu atrakcyjnych ubiorów i transparentów, trenują turniejowe zawołania, ćwiczą śpiewanie zadanych utworów muzycznych. Wszystkie konkursowe zadania i konkurencje są efektem wielogodzinnej pracy zespołu organizacyjnego, który od wielu lat tworzą panie: Alicja Haluch, Dorota Januś, Karolina Rybczyk, Agata Tomasiak, Anna Wachowicz, Barbara Zastępa.

Tegorocznym XXVI turniej „Super Klasa” wygrała klasa 3a gimnazjum. Wychowawcą klasy jest Barbara Waśkowska. Serdecznie gratulujemy !. Koszulki   z nadrukiem „ Super KLASA 2018 „ zakupiono ze środków przeznaczonych na realizacje Miejskiego Programu  Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych i Narkomanii  dla Miasta Gorlice na rok 2018.

Galeria