OBUDŹ SIĘ! MOŻESZ WIĘCEJ!

27 marca 2018

W niedzielę 25 marca 2018 r. w Parafii św. Jadwigi Królowej  w Gorlicach odbyło się już kolejne  spotkanie młodzieży w ramach cyklu  obchodów Światowego Dnia Młodzieży.

W niedzielę 25 marca 2018 r. w Parafii św. Jadwigi Królowej  w Gorlicach odbyło się już kolejne  spotkanie młodzieży w ramach cyklu  obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Gościem spotkania był Ojciec Łukasz Buksa – duszpasterz młodzieży, autor tekstów, wokalista, który inspiruje i motywuje ludzi do poznania Boga i życia w prawdzie. Ojciec Łukasz Buksa jest twórcą profilaktycznego cyklu muzyczno – słownego pt. OBUDŹ SIĘ! MOŻESZ WIĘCEJ!

Przesłaniem tego cyklu było zmobilizowanie i pobudzenie młodych ludzi do działania, odciągnięcie sprzed monitorów i zachęcenie do tego, żeby nie marnowali życia zamykając się w czterech  ścianach, ale poszukiwali inspiracji, wykorzystując dary i talenty. W dalszej części spotkania młodzież otrzymała propozycję pewnych rozwiązań, jak odnaleźć w życiu pasję i umieć się obronić przed zagrożeniami współczesnego świata. Poruszony był też problem nowych substancji psychoaktywnych, które coraz częściej w różnych postaciach wkraczają do życia młodych ludzi. W spotkaniu wzięło udział  ok. 500 – 600 uczniów z klas 7 szkoły podstawowej oraz II i III klasy  gimnazjalne z ternu Miasta Gorlice.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Gorlicach w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych i Narkomanii  .

Foto. Ojciec Łukasz Buksa „Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną…”