ABSTYNENCKA ZABAWA KARNAWAŁOWA 2020

24 lutego 2020

W dniu 22.02.2020 r  w sali Domu Weselnego „Podzamcze” w Gorlicach odbyła się Integracyjna Abstynencka Zabawa Karnawałowa.

Organizatorem zabawy był Klub Abstynenta „Egida”, przy wsparciu Burmistrza Miasta Gorlice, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach oraz gminy Rzepiennik Strzyżewski. Uczestniczyły w niej zaprzyjaźnione kluby „Horyzont” w Bieczu i „Stara Plebania” w Grybowie oraz abstynenci z Tarnowa, Gminy Rzepiennik Strzyżewski.. Do tańca przygrywał zespół muzyczny „ZADZIOR”, a na parkiecie w parach tańczyło  65 osób. Z powodu nadmiaru zajęć w zabawie nie mógł uczestniczyć zaproszony Burmistrz Miasta Rafał Kukla. Zabawę rozpoczął prezes klubu „Egida” witając gości przekazał życzenia Burmistrza Miasta uczestnikom zabawy zgodnie z przesłaniem: aby ten czas spotkania  był radosny, tak jak to robicie, trzeźwy i dający przykład ludziom uzależnionym, którzy nie wyobrażają sobie takich spotkań  bez alkoholu.   Czas karnawału, czas zabawy abstynenci wykorzystali na integrację w tańcu. Taniec poprawia samopoczucie, wyzwala pozytywne emocje. „Tańcząc na trzeźwo” czujemy, podnosimy się na duchu, poznajemy siebie i poznajemy drugiego człowieka. Takiej integracji w powrocie do zdrowia potrzeba wszystkim którzy podjęli życie w abstynencji.

Integracyjna Zabawa Karnawałowa środowisk abstynenckich jest cykliczną imprezą organizowaną przez Gorlicki Klub Abstynenta „EGIDA” w ramach zadania publicznego pn. „Wspomaganie ruchu abstynenckiego na rzecz mieszkańców Miasta uzależnionych od alkoholu”.

Dziękujemy za wspieranie naszej działalności wszystkim ludziom rozumiejącym potrzebę promowania trzeźwego życia. Podziękowanie współorganizatorom i zaproszonym gościom składa Prezes Klubu Abstynenta „EGIDA” .

 Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach środków na realizacje zadań z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tekst i zdjęcia: Jan Taboł  Autor: Tekst i zdjęcia: Jan Taboł