Pod Lodownią świętowali rozpoczęcie wakacji!” Nie dla Ciebi takie patoklimaty”

24 czerwca 2019

19 czerwca br., Pod Lodownią odbył się rodzinny piknik profilaktyczny, zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową wraz z Zarządem Osiedla nr 6. pod hasłem ” Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Wśród gości imprezy znaleźli się m.in. Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ryszard Ludwin, Prezes Spółdzielni i Radny Rady Miasta Krzysztof Jędrzejowski.

Mimo drobnego deszczu, zarówno dorośli jak i dzieci bawili się wyśmienicie! Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji.

Piknik zbiegł się z  ogłoszoną w tym roku ogólnopolska kampanią edukacyjno-profilaktyczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty do  której przystąpiło Miasto Gorlice. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. W przekazie kampanii zwrócono  uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, tzw. „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”. Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia – czerpiąc z tego spore zyski. Ogólnopolskie działania w ramach kampanii są zaplanowane do końca 2019 roku. Inicjatywa jest realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Zarząd Osiedla „ Zawodzie ” mając na uwadze zdrowie i życie młodych ludzi aktywnie włączył się do tej akcji. Przykładem tego był baner z hasłem kampanii, umieszczony przy wejściu na teren Pikniku. Starsi uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się ze szkodliwym  wpływem narkotyków i dopalaczy na zdrowie  poprzez rozdysponowane materiały edukacyjne, dostępne na jednym ze stoik.

Piknik dofinansowany został ze środków Burmistrza Miasta Gorlice na przeciwdziałanie narkomanii.