Piknik na zakończenie lata pn ” Nie dla nas takie patoklimaty”

30 sierpnia 2019

Wczoraj (29.08) na Osiedlu Magdalena odbył się rodzinny piknik pn” Nie dla nas takie PATOKLIMATY” . Na każdego uczestnika czekało mnóstwo atrakcji i znakomita zabawa!

Piknik otworzyli Radna Miasta Gorlice i Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Małopolska” Mariola Migdar, Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 2 Michał Jurczyk oraz w imieniu Burmistrza Rafała Kukli – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn, życząc wszystkim udanej zabawy. W pikniku udział wzięły także Radne Miasta Gorlice Jolanta Dobek oraz Lidia Piotrowicz.

Nie zabrakło rozmaitych gier i zabaw, dmuchańców, malowania twarzy, konkurencji sportowych z Animatorem Sportu Łukaszem Brzeziańskim oraz kiełbasek z grilla. Specjalny program animacyjny przygotowała grupa Art Studio z Kunowej. Na zaproszenie organizatorów, uczestników pikniku odwiedzili także strażacy z PSP w Gorlicach oraz policjanci z KPP w Gorlicach, którzy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz poinformowali o zagrożeniach związanych z Nowymi Substancjami Psychoaktywnymi.

Piknik został zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Małopolska”, Klub „Jubilat” oraz Zarząd Osiedla nr 2 „Magdalena”.

Piknik na zakończenie lata  zbiegł się z  ogłoszoną w tym roku ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty do  której przystąpiło Miasto Gorlice. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. W przekazie kampanii zwrócono  uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, tzw. „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”. Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia – czerpiąc z tego spore zyski. Ogólnopolskie działania w ramach kampanii są zaplanowane do końca 2019 roku. Inicjatywa jest realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 Zarząd Osiedla „ Magdalena” mając na uwadze zdrowie i życie młodych ludzi aktywnie włączył się do tej akcji. Przykładem tego był baner z hasłem kampanii, umieszczony przy wejściu na teren Pikniku. W trakcie imprezy puszczany był spot kampanijny a starsi uczestnicy pikniku mieli okazję zapoznać się ze szkodliwym  wpływem narkotyków i dopalaczy na zdrowie  poprzez rozdysponowane materiały edukacyjne, dostępne na jednym ze stoik.

 Piknik dofinansowany został ze środków Burmistrza Miasta Gorlice na przeciwdziałanie  Narkomanii.