Piknik Jedynki – ” Narkotyki i Dopalacze zabijają”

18 czerwca 2019

W piątek (14.06) na boisku szkolnym przy Miejskim Zespole Szkół nr 1  w Gorlicach, odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców MZS nr 1.

Impreza  skierowana była do uczniów i sympatyków gorlickiej „Jedynki”, którzy w to gorące popołudnie  mogli spędzić czas w miłej i rodzinnej atmosferze. W wydarzeniu, w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli, uczestniczył jego Zastępca Łukasz Bałajewicz.

W programie pikniku było wiele niepowtarzalnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Nie zabrakło gier, zabaw i zawodów sportowych. Dmuchańce dostarczyły maluchom prawdziwego szaleństwa, natomiast na starsze dzieci czekały trampoliny i bungee.

W trakcie wydarzenia  najmłodsi mogli skosztować waty cukrowej, kiełbasek, napojów oraz rozmaitych słodkości i skorzystać z animacji: malowania twarzy oraz skręcania balonów, baniek mydlanych.

Muzycznych wrażeń dostarczyły występy taneczne, DJ oraz koncerty. Spotkanie zakończyło się wyjątkową dyskoteką „Piana Party”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników.

Piknik połączony był z charytatywną zbiórką pieniędzy dla chorej Joasi oraz kampanią edukacyjną „ Narkotyki i dopalacze zabijają”

Piknik  zbiegł się  z ogłoszoną w tym roku ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – „Narkotyki i dopalacze zabijają – Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” do  której przystąpiło Miasto Gorlice. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. W przekazie kampanii zwrócono  uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, tzw. „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”. Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia – czerpiąc z tego spore zyski. Ogólnopolskie działania w ramach kampanii są zaplanowane do końca 2019 roku. Inicjatywa jest realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 Rada Rodziców przy Miejskim Zespole Szkól Nr 1 mając na uwadze zdrowie i życie młodych ludzi aktywnie włączyła się do tej akcji. Przykładem tego był baner z hasłem kampanii, umieszczony na scenie. W trakcie imprezy puszczany był spot kampanijny a starsi uczestnicy pikniku mieli okazję zapoznać się ze szkodliwym  wpływem narkotyków i dopalaczy na zdrowie  poprzez rozdysponowane materiały edukacyjne, rozdawane przez wolontariuszy. Jedną z trakcji były narkogogle i alkogogle symulujące zaburzenia wzroku osoby będącej pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 Piknik dofinansowany został ze środków Burmistrza Miasta Gorlice na przeciwdziałanie  Narkomanii