Zakończenie Lata w TPD

1 października 2019

26 września na Osiedlu Młodych odbyło się „Pożegnanie lata” zorganizowane przez Zarząd Osiedla nr 5 w Gorlicach i Placówkę Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Aleksander Augustyn – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, Maria Ludwin – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta, Jan Leśniowski – Zastępca Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedla Młodych”, Maria Jamro – była Przewodnicząca Zarządu nr 5. Nie zabrakło także  członków Zarządu oraz dzieci wraz z rodzicami. 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych  gości oraz dzieci przez Przewodniczącą Osiedla nr 5  Małgorzatę Miękisz-Müller  i Prezesa Zarządu TPD Stanisławę Bąk. W programie najmłodsi uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez funkcjonariusza Powiatowej Policji. Odbył się konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym udział wzięło 15 dzieci. Chętne osoby miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie  „Stop uzależnieniom” zorganizowanym  w ramach Kampanii Narkotyki  i Dopalacze zabijają – Szkoda Ciebie na Takie Patoklimaty”. Uczestnicy zmierzyli się z 12 pytaniami dotyczącymi uzależnień.

Mnóstwo atrakcji oraz świetnej rozrywki dostarczyły Animatorki, które zorganizowały dla dzieci  gry  i zabawy. Pod koniec spotkania Komisja w składzie: Maria Ludwin oraz Aleksander Augustyn wyłonili i nagrodzili zwycięzców konkursu plastycznego w następujących kategoriach: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Odbyło się również podsumowanie quizu o uzależnieniach, a  zwycięzcy zostali nagrodzeni przez Komisję.

Kierujemy podziękowania dla Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Gorlicach za ufundowanie nagród w/w wymienionych konkursach oraz Firmie InPost za przekazane kubków dla dzieci. W ramach realizacji programu „Żółty Talerz” dzieciom zapewniono zdrowe kanapeczki, owocowe szaszłyki.   

tekst i zdjęcia TPD