Spotkanie Opłatkowe w Gorlickim Klubie Abstynenta Egida

24 grudnia 2018

Co roku Klub Abstynenta EGIDA organizuje spotkanie opłatkowe. 

 Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem w ciągu roku. Tegoroczne spotkanie odbyło się 23 grudnia  w siedzibie stowarzyszenia. Uczestniczyła w nim społeczności klubu, terapeuci z Centrum Terapii  Uzależnień,  ale również delegacje władz samorządowych. Władze Miasta Gorlice reprezentował Zastępca Burmistrz Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz oraz Piotr Gajda – Inspektor w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych.  Takie spotkania są szczególnie ważne dla uzależnionych oraz ich rodzin, dają bowiem moc na najbliższe dni oraz nadzieję na cały rok.

Na stole pojawiło się pyszne ciasto, owoce, słodycze i napoje. Życzenia, które sobie wzajemnie złożyli uczestnicy opłatka  wywołały wiele wzruszeń.  To jedno z ważnych wydarzeń w gorlickim  środowisku trzeźwościowym pozwala na postępy na drodze trzeźwienia. Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, ale przede wszystkim, aby zbliżające się świąteczne dni wypełniły się pięknym nastrojem, a rodzinne spotkania dostarczyły wszystkim szczęśliwych, niezapomnianych chwil.

Dobra atmosfera sprzyjała rozmowom i podziękowaniom. Burmistrz wyraził swoje uznanie dla pracy Klubu, jak również podkreślił ważną rolę funkcjonowania środowiska abstynenckiego w naszym mieście. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i życzeń podczas tradycyjnego  łamaniu się opłatkiem.