ABSTYNENCKA ZABAWA KARNAWAŁOWA 2019

28 stycznia 2019

W dniu 26.01.2019 r  na sali Domu Weselnego „Podzamcze” w Gorlicach odbyła się Integracyjna Abstynencka Zabawa Karnawałowa.

Organizatorem zabawy był Klub Abstynenta „Egida”, przy wsparciu Burmistrza Miasta Gorlice, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach oraz gmin: Rzepiennik Strzyżewski i Lipinki. Uczestniczyły w niej zaprzyjaźnione kluby „Horyzont” w Bieczu i „Stara Plebania” w Grybowie oraz abstynenci z Tarnowa, Gminy Rzepiennik Strzyżewski i Gminy Lipinki. Zabawę rozpoczął Zastępca Burmistrza Miasta Gorlic Łukasz Bałajewicz z osobą towarzyszącą swoją córeczką Olą przekazując życzenia wszystkim uczestnikom radosnej i udanej zabawy. Do tańca przygrywał zespół muzyczny „CASABLANKA”, a na parkiecie w parach tańczyło  60 osób razem z zastępcą Burmistrza i najmłodszą uczestniczką naszej zabawy dwuletnią Olą.  Czas karnawału, czas zabawy abstynenci wykorzystali na integrację w tańcu. Taniec jednoczy, wyzwala pozytywne emocje. „Tańcząc na trzeźwo” czujemy, poznajemy siebie i poznajemy drugiego człowieka. Takiej integracji w powrocie do zdrowia potrzeba nam wszystkim.

Integracyjna Zabawa Karnawałowa środowisk abstynenckich jest cykliczną imprezą organizowaną przez Gorlicki Klub Abstynenta „EGIDA” w ramach zadania publicznego pn. „Wspomaganie ruchu abstynenckiego na rzecz mieszkańców Miasta uzależnionych od alkoholu”.

Dziękujemy za wspieranie naszej działalności wszystkim ludziom rozumiejącym potrzebę promowania trzeźwego życia. Podziękowanie współorganizatorom i zaproszonym gościom. składa Prezes Klubu Abstynenta „EGIDA” .

 Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach środków na realizacje zadań z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tekst i zdjęcia: Jan Taboł