Piknik na Osiedlu „Magdalena” – pn ” narkotyki i dopalacze zabijają”

7 czerwca 2019

Piknik z Okazji Dnia dziecka na Osiedlu Magdalena zbiegł się z z ogłoszona w tym roku ogólnopolska kampanią edukacyjno-profilaktyczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty do  której przystąpiło Miasto Gorlice.

W Gorlicach obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka wciąż trwają! Tym razem, z myślą o najmłodszych mieszkańcach Osiedla Magdalena, Zarząd Osiedla nr 2 wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Małopolska, zorganizowali wyjątkowy Piknik Rodzinny. Na każdego uczestnika czekało mnóstwo atrakcji i znakomitej zabawy! Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, uczestniczyło w nim blisko 200 dzieci. To była idealna okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz radosnego świętowania tego jakże ważnego święta w życiu każdego dziecka.

W wydarzeniu uczestniczyli także Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Radni Rady Miasta Gorlice Mariola Migdar, Jolanta Dobek i Henryk Plato oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Michał Jurczyk.

Program pikniku przewidział szereg niepowtarzalnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Nie zabrakło rozmaitych gier i zabaw, zawodów sportowych z Miejskim Animatorem Sportu, ale też lodów i kiełbasek. Dzieciaki mogły liczyć także na pokaz ogromnych baniek mydlanych oraz zabawę z animatoram. Dodatkową rozrywkę z pewnością stanowiły dmuchańce, które pozwoliły dzieciakom na odrobinę prawdziwego szaleństwa.

Piknik z Okazji Dnia dziecka na Osiedlu Magdalena zbiegł się z z ogłoszoną w tym roku ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty do  której przystąpiło Miasto Gorlice. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi. W przekazie kampanii zwrócono  uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, tzw. „dopalaczy”, które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem „celów kolekcjonerskich”. Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia – czerpiąc z tego spore zyski. Ogólnopolskie działania w ramach kampanii są zaplanowane do końca 2019 roku. Inicjatywa jest realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 Zarząd Osiedla „ Magdalena” mając na uwadze zdrowie i życie młodych ludzi aktywnie włączył się do tej akcji. Przykładem tego był baner z hasłem kampanii, umieszczony przy wejściu na teren Pikniku. W trakcie imprezy puszczany był spot kampanijny a starsi uczestnicy pikniku mieli okazję zapoznać się ze szkodliwym  wpływem narkotyków i dopalaczy na zdrowie  poprzez rozdysponowane materiały edukacyjne, dostępne na jednym ze stoik.

 Piknik dofinansowany został ze środków Burmistrza Miasta Gorlice na przeciwdziałanie  Narkomanii.

Zarząd Osiedla nr 2 w Gorlicach oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Małopolska” pragną gorąco podziękować sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe udzielone w organizacji imprezy z okazji Dnia Dziecka.