List intencyjny grupy AA

20 sierpnia 2019

My, członkowie wspólnoty Anonimowych Alkoholików, wiemy jak ważny jest inny człowiek by móc trzeźwieć, wiemy także, że oprócz osoby alkoholika ta choroba dotyka wszystkich członków rodziny.

Tarnów, 20/08/2019r.

    Szanowni Państwo,

 10 czerwca 1935 roku w Stanach Zjednoczonych, zostało zainicjowane, przez Billa Willsona i doktora Boba Smith, spotkanie, które stało się podwaliną do założenia wspólnoty Anonimowych Alkoholików. To dwoje ludzi którzy cierpieli, wg Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, na chorobę, chroniczną, postępującą i potencjalnie śmiertelną – alkoholizm. To symboliczne spotkanie, stało się najważniejszym elementem utrzymania trzeźwości.

My, członkowie wspólnoty Anonimowych Alkoholików, wiemy jak ważny jest inny człowiek by móc trzeźwieć, wiemy także, że oprócz osoby alkoholika ta choroba dotyka wszystkich członków rodziny. Z naszych doświadczeń wynika, że alkoholicy, ich bliscy oraz przyjaciele często szukają pomocy. Wspólnota Anonimowych Alkoholików jest wspólnotą samopomocową i oferujemy swoją pomoc i wsparcie wszystkim poszukującym.

Dlatego w ramach Naszych działań niesienia posłania przygotowaliśmy miejsce, które bezpłatnie może odwiedzić osoba uzależniona lub członek jej rodziny. Do dyspozycji jest także infolinia telefoniczna oraz strona internetowa, gdzie można więcej dowiedzieć się na temat wspólnoty i tego jak ona działa.

Wiemy, że dla Państwa instytucji są to sprawy ważne i posiadacie odpowiednie struktury by nieść pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom.

 Zgłaszamy zatem swoją gotowość do współpracy, dzieląc się osobistymi doświadczeniami, a członkowie zespołu chętnie udzielą wszystkich istotnych informacji dotyczących działania Naszej wspólnoty.

Prosimy również o możliwość umieszczenia poniższych danych na Państwa stronie internetowej o

istniejącym Punkcie Informacyjno-Kontaktowym, który jest do dyspozycji osób uzależnionych i  ich rodzin.

Punkt Informacyjno-Kontaktowy

33-100 Tarnów

  1. Pułaskiego 91

 Infolinia: 14 307 06 06 (czynna 24/7), www.aapodgorze.pl, email: aapodgorze@gmail.com

 Otwarte: poniedziałki 18.00-20.00, piątki 18.00-20.00

 W celu większego przybliżenia wymienionych zagadnień istnieje też możliwość zorganizowania spotkania

informacyjnego dla personelu państwa instytucji. Z wyrazami szacunku,

Zespół Informacji Publicznej

Kontakt telefoniczny: +48 536 305 405

    www.aapodgorze.pl