Warsztaty dla młodzieżowych liderów profilaktyki

3 października 2018

24 września br. w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 odbyły się warsztaty młodzieżowych liderów Profilaktyki. Uczestniczyły w nich 5 osobowe reprezentacje ze wszystkich 5  szkół z terenu Miasta Gorlice .

3 godzinne warsztaty, dla uczniów opracowane zostały z myślą o młodych ludziach chcących aktywnie działać w swoich szkołach w obszarze profilaktyki. Warsztaty miały m.in. za zadnie rozwijać umiejętności liderskie, wskazywać, na czym polega sztuka bycia dobrym liderem oraz uczyć, jak skutecznie działać w grupie i w swoim otoczeniu. Celem warsztatu było też wspieranie aktywnych młodych osób poprzez przekazywanie im wiedzy oraz umiejętności, mających ułatwić prowadzenie działań oraz projektów w ich środowiskach dotyczących zdrowia i profilaktyki, w szczególności kształtowania właściwych postaw w stosunku do osób, które próbują „siadać za kółkiem” po spożyciu substancji psychoaktywnych.

 Warsztaty przeprowadzili trenerzy  Ula i Grzegorz  Tokarczuk z Pracowni  Profilaktyki GAUDIUM. www.profilaktykagaudium.pl

Zajęcia te stanowią część projektu profilaktycznego pn” Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego pn. Profilaktyka i przeciwdziałanie uzależenieniom w 2018 ” realizowanego przez Miasto Gorlice wspólnie z Fundacją Collegium Progressus z Gródka n Dunajcem.