Piknik Rodzinny Pod Magurą z Zarządem Osiedla nr 9 Górne

21 maja 2018

W niedzielne popołudnie, 20 maja, mieszkańcy Osiedla nr 9 „Górne” wybrali się na Piknik Rodzinny pod Magurę.

Dokładnie o godz. 15 wyjechali autobusem z ul. Wyszyńskiego, aby po kilkudziesięciu minutach jazdy znaleźć się na łonie natury, wśród zieleni drzew, śpiewu ptaków i szumu przepływającego obok potoku.

Na miejscu, przy ognisku mieli okazję zrelaksować się, porozmawiać i zjeść pieczoną kiełbasę.

Humor wszystkim dopisywał. Słońce delikatnie przygrzewało, a twarze owiewał delikatny wiaterek. Powietrze było czyste i pełne aromatu lasu i rosnących dookoła ziół. Zewsząd było słychać wesołe rozmowy, a dzieciaki wesoło bawiły się piłką.

Kiełbaska w takim okolicznościach smakowała znakomicie. Był pieczony chleb, ketchup, musztarda, a nawet gorąca herbata z termosu.

Po posiłku wszyscy udali się na krótką przechadzkę ścieżką przyrodniczą po lesie prowadzącą w stronę Przełęczy Magurskiej. Wzdłuż ścieżki zostały ustawione tablice informacyjno- edukacyjne z których treścią spacerowicze mieli się okazję zapoznać. Podziwiali piękno natury, płynące potoki, strzeliste drzewa, a nawet znaleźli kilka borowików ceglastoporych.

Po powrocie na miejsce biwakowe, na uczestników pikniku czekały konkursy z nagrodami o tematyce przyrodniczej, turystycznej i dot. konsekwencji  jazdy pod wpływem alkoholu z racji tego iż Zarząd Osiedla od kliku lat aktywnie włącza się do Kampanii Profilaktycznej  NO Promil NO Problem  Po prawie czterech godzinach, wszyscy uczestnicy pikniku w doskonałych humorach, naładowani pozytywną energią płynącą z obcowania z naturą, wrócili do domu.

Uczestnicy pikniku, pragną gorąco podziękować Burmistrzowi Rafałowi Kukli za wsparcie i nagrody jakie ufundował Urząd Miejski w Gorlicach, Nadleśnictwu Gorlice za przygotowanie placu biwakowego, Firmie „Weronica”, pana Janusza Pietruchy, za dostarczenie pysznego pieczywa oraz MZK Gorlice za transport.

Źródło: Zarząd Osiedla NR 9 „Górne”