Integracyjne Spotkanie Rodzin Gorlickiego Klubu Abstynenta „Egida” w Zakopanem

24 czerwca 2019

W dniach od 21.06.2019 r do 23.06.2019 r w  zakopiańskim ośrodku wczasowym  „Teresa” Klub Abstynenta „EGIDA” zorganizował trzydniową „Integrację Rodzin Abstynenckich”. W spotkaniu integracyjnym wzięło udział 40 osób.

W programie między innymi było wejście na Gubałówkę, wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch, zwiedzanie muzeów:  Tatrzańskie i Kasprowicza, wyjazd kolejką na Dużą Krokiew oraz  kąpiele w Termach  Chochołowskich.

W Integracyjnym wyjeździe wzięła udział  terapeutka CTU Pani Genowefa Michniak.  Dobra  atmosfera sprzyjała spotkaniu. W sobotę w Ośrodku „Teresa” zorganizowaliśmy mityng w trakcie którego był grill i wspólne śpiewanie piosenek abstynenckich i biesiadnych.

Integracja rodzin osób zrzeszonych w Gorlickim Klubie  Abstynenta EGIDA jest jednym  z kluczowych zadań realizowanych przez nasz Klub. To szczególna forma wzmacniania  abstynencji tych, którzy jeszcze cierpią z powodu uzależnień. Chcemy serdecznie podziękować za dofinansowanie spotkania Miastu Gorlice , Gminie Gorlice, Gminie Moszczenica i Gminie Sękowa. Dzięki  ludziom rozumiejącym problem można pomagać rodzinom dotkniętym chorobą alkoholową. Jeszcze raz dziękujemy. 

Wyjazd zrealizowano  w ramach zadania publicznego „Wspomaganie ruchu abstynenckiego na rzecz mieszkańców Miasta uzależnionych  od alkoholu”.

Prezes klubu  Jan Taboł